CS Mioveni obține o victorie importantă împotriva ultimei clasate

Argeș Online
2 Min Read

CS Mioveni a învins Progresul Spartac cu scorul de 3-1 pe teren propriu. Echipa lui Constantin Schumacher a condus cu 2-0, dar la pauză scorul era doar 1-0. Au fost diferiți marcatori în meciul cu echipa pregătită de Andrei Erimia, care a strâns doar un punct până acum. Gazdele au deschis scorul în minutul 13 prin Remus Guțea și au dublat avantajul în minutul 22 prin Christo Bolohan. Andreas Chirițoiu a redus din diferență pentru Progresul Spartac în minutul 54, însă Ștefan Blănaru a marcat în minutul 58 și a stabilit scorul final, 3-1, în favoarea CS Mioveni.

Primul 11 al CS Mioveni contra Progresului Spartac: Fl. Croitoru – Trașcu, R. Garutti, Dandea, Șerbănică (cpt.) – Cărăruș, D. Toma – Căprescu (Bolohan 46′), Massaro, Guțea – Blănaru Rezerve: Val. Sima – Mih. Costea, Ignat, Pleșa, Coșereanu, Văsălie, Gogor, Duțan.

Cu 10 puncte acumulate în primele șapte etape, CS Mioveni ocupă momentan locul 9 în clasamentul Ligii 2. Chindia Târgoviște, CSM Ceahlăul, Campionii FC Argeș și Viitorul Pandurii au și ei 10 puncte. Gorjenii sunt singurii sub trupa lui Schumacher, pe locul 10, cu golaveraj mai slab.

În runda următoare a Ligii 2, a 8-a, CS Mioveni va juca pe teren adversar, împotriva lui Corvinul Hunedoara.